ספרי לי מי את רוצה להיות בשנה הבאה. אני מבקשת יפה מהדמות במראה. אני מודה זה נראה לי מוכר, כבר הייתי כאן דיי מזמן. הייתי קצת אחרת, הרבה יותר קטנה, מלאת התרגשות לקראת היום הראשון בכיתה חדשה, בבית ספר חדש. היא רק מחכה להתחיל ואני, אני פוחדת לשחרר. מה היא לא מבינה ששום דבר לא קל כמו שהיה. אי אפשר יום אחד לקום להחליט ולהתחיל מחדש. לה זה קל היא ילדה בלי מחוייבות בלי גבלות, היא יכולה לעשות, להיות הכל יקראו לזה התפתחות. אבל אני, אני כבר סיימתי לגדול.

איך זה הגיוני שאנחנו ילדים אנחנו פשוט גדלים, מתפתחים ומשתנים כל הזמן ופתאום עם האחריות של משפחה, עבודה, אנשים בסביבה הכל נעצר. ואיך זה הגיוני שאנחנו ילדים אנחנו לא פוחדים ליפול ואם נפלנו אנחנו לא חושבים אין סיכוי, לעולם לא נקום. 

למה כשאנחנו ילדים להשתנות, להתפתח, לצמוח נראה לנו ברור ואפשרי ופתאום שגדלנו והתבגרנו הדלתות נסגרות, ננעלות. זהו כבר החלטנו מי אנחנו ואי אפשר להשתנות. אבל אם משהו מבחוץ השתנה ולא חשוב אם מדובר בעבודה, בממשלה או בבלאגן בחדר של הילדה. נדרוש בכוח לשוב ומהר ליום שלפני.

מה יותר קל לשנות את העולם או אותנו?

אז מה אם מעולם לא כתבתי גם לא ממש קראתי, רק שהיה חובה מזל שקניתי תקציר. אז מה אם מעולם לא הרצאתי, רק לאחרונה התגברתי על המתח לפני קריאת ההגדה. אז מה אם לאנשים אחרים יש סיפורי חיים הרבה יותר קשים, נוראים, איומים משלי. אז מה זה אומר? שאני לא יכולה להיות מי שאני רוצה, רק מי שאני עכשיו? כי באמת עדיף לא לפגוע לאכזב או להיכשל .

מי קובע את התנאים מה אפשרי ומה לא?

אם את לא כמו כולם, אם את סקרנית לגלות אם יש בך עוד. הכנתי עבורך שלב אחרי שלב ליצירת הזהות שלך עכשיו למחר. אני לא אשאל אותך מי את כי את זה את יודעת מעולה. אני אשאל מי את רוצה להיות אם הכל היה אפשרי.

כי את תהיי רק מי שאת מאמינה שאת. 

אני יודעת שבחרת להיות כאן איתי ואת רוצה לעבור לשלב הבא של חייך, החדשות הטובות הן שהשלב הבא הוא עכשיו והוא כאן.

והוא לא קשור לעבודה קשה, כוח רצון או דחיפה מתמדת הוא קשור לאמונות, לערכים, למיומניות שלך ואת כולם אפשר לשנות, לשכלל, להרחיב ובשביל זה את כאן.

הפעם הראשונה שהיה חשוב לי מי אני ומה אני רוצה להיות היה כשהפכתי לאמא, לא ממש בהתחלה האמת רק אחרי הלידה האחרונה. היה לי מודלים של אמא שראיתי, קראתי, חוויתי והאמת שלרוב רק ראיתי מה אני לא רוצה והיה שם רגע אחד ששאלתי את עצמי מה את כן רוצה. שם התשובות פשוט קפצו לראשי ברגע.

כשהמטרה ברורה יש דרך ללכת בה.

במסע הזה צפויים לנו ימים קשים עם חוסר וודאות והכי קל הוא לחזור להרגלים והמחשבות של אתמול הפחדים, הספקות יעלו והרצון להישאר במוכר יסיח את דעתנו ממה שחשוב לנו ולעתיד שלנו. אבל זה לא יוביל אותנו למי שאנחנו רוצות להיות וזה לא יצליח לא הפעם, כי אנחנו לא נאפשר את זה לא עכשיו שהכל לא ברור ובטח לא השנה שאין בה וודאות לכלום.

דמיון הוא הכלי הכי חזק שקיים לנו כבר עכשיו

מוכנה להתחיל ? הדבר הראשון שאנחנו נעשה זה להבין מי את רוצה להיות ובשביל תחילת התהליך אני רוצה שתדמייני, כי האמת היא שאין הבדל בין מה שהמוח זוכר שקרה בעבר למה שהוא מדמיין שיקרה בעתיד.

המוח קולט את כל המידע שלו דרך החושים, תחשבי על המוח כמו הגוף השולט שמקבל מידע מחמישה פתחים שאיתם הוא רואה, שומע, מרגיש, מריח וטועם

ולכן ככל שתשתמשי ביותר חושים בדמיון המוח ידע מה לעשות בדרך לאן לכוון את האנרגיה. כמו שטוני רובינס אומר ״לאן שהפוקוס הולך האנרגיה זורמת.״

להורדת דמיון מודרך ליצירת הזהות שלך עכשיו

יצירת הזהות שלךהורד

שלבים ליצירת הזהות בדמיון: 

  1. תיצרי בראשך דמות חיה וססגונית של האדם שאת היום, עם כל הקשיים והבעיות שלך עכשיו.
  2. תאפשרי לעצמך לראות את עצמך כשעברת את כל הבעיות והמכשולים שלך, תהיי מאוד ברורה איך תתנהגי, מה תגידי, איך תראי ומה תרגישי, תבני את הדמות הכי ברורה, צבעונית וחיה שאת יכולה, השתמשי בכל החושים.
  3. שימי כל דמות ביד אחת כשאת פורשת את הידיים לפניך, תיצרי מרחק בניהם, המרחק מציג את הדרך שלא הכרת, את הצעדים שאת תעשי כדי להגיע לדמות הנחשקת.
  4. תתחילי לבנות תמונות או סרטים של הצעדים ההגיוניים שאת תעשי בשביל להגיע מהמצב המצוי לרצוי, שימי לב לכל השינויים שחייבים להעשות, תראי תהליך שלם של שינוי.
  5. כשיש לך בין 10 ל 12 צעדים ברורים תחברי את הידיים במחיאת כף ותאחדי את הצעדים לתהליך אחד.
  6. תביאי את הידיים המוחברות לגוף שלך ותשליכי את התהליך החדש לתוך הגוף בעוצמה, תיצרי הרגשה חדשה שמייצרת כוח, עוצמה והצלחה.
  7. תסובבי את ההרגשה הזאת מהר ומהר יותר בגוף שלך, תגדילי ותעצימי את ההרגשה ותני לה לזרום בכל הגוף כשהוא פוגש כל איבר, שריר, תא ווריד. כשאת עושה זאת תראי באופן ברור לאן את רוצה להגיע, לדמות המצב הרצוי ותחליטי באופן ברור מהו הצעד הראשון, תראי את עצמך עושה אותו עם ההרגשה המעצימה שבתוכך, תרחפי בין ומעל השלבים, שאת מתקדמת לעבר המצב הרצוי שלך, תעשי את זה עד שתרגיש רצון ומחוייבות עם המון תשוקה להשיג את החלום שלך.

את אלופה קבעת מטרה. בימים הקרובים תראי בדמיונך את הזהות החדשה שלך וזה זמן מעולה לשחרר לחופשי כל דאגה, כשתתחילי את תדעי שהמטרה שלך היא ברת השגה.

מעוניינת בתהליך כקובץ שמע דמיון מודרך.

יצירת הזהות שלךהורד