יש לך רצון לעוד, הרשמי ותקבלי כלים להתחיל להיות את, עכשיו. 

מה בשליטתי לשנות

ערכים בגישת NLP

השאלה שאנחנו שואלות היום היא לא מי את רוצה להיות אלא מי את כבר עכשיו ומי היית כל חייך.

האומץ להיות את!

אין למי לחכות, את כבר כאן. קחי אחראיות לעצב את התודעה שלך. האומץ להיות את!

מי את רוצה להיות?

אנחנו לא שבלונות מוכנות, אנחנו פורצות גבולות, אנחנו מתמודדות עם המון, אבל יש לנו את החופש ליצור את הזהות שלנו, ממי שאנחנו כבר היום.

כולנו יודעים מה הבעיה שלנו, אנחנו יכולים לספר עליה במשך שעות ולחשוב שזאת רק בעיה אחת, בתחום אחד או בעיה ספציפית בי.

״אין לי ביטחון עצמי…״ ״ אם רק הייתי מאמין בעצמי…״ ״אם היה מישהו שדוחף אותי לעשות״ ״אם היה לי מספיק כסף״ הרבה פעמים אנחנו בטוחים שאם משהו אחד ישתנה הכל ישתנה בחיינו.

וזה נכון, זאת הדרך המהירה ביותר לפעול ולעשות, כשאנחנו חושבים על מליון משימות ואפשויות אנחנו משותקים, אם כל פעם נתרכז בדבר אחד וננוע אליו נאפשר תנועה והתפתחות.

אני רוצה להציג בפניכם שאלות שימקדו אתכם בבעיה, ככל שאנחנו ממקדים את המוח באופן ספציפי, הוא מתחיל לרכז את כל השאבים שלו לכיוון אחד.

לפני שנתחיל שימו לב שאתם עונים רק לפי הדברים שבשליטתכם, כי אתם אחראים רק ״עליכם, תחשבו כמה כוח יש במחשבה ״מה שאני יכול לקלקל אני יכול לתקן.

מה הבעיה ברגע הזה?

אני לא מצליחה לרדת במשקל, אני יודעת שאני פועלת נכון עבורי אבל מרגישה תקועה. אני אוכלת נכון אבל כל הזמן חושבת על הארוחה הבאה, מתי ומה בא לי, כל המחשבות שלי מרכוזת בירידה ושהיא לא קורת אני מרגישה כישלון, למה זה קורה לי, זה מסיט אותי מהחיים שאני רוצה.

הבעיה היא במציאות החיים שלך בלבד, מהי אסטרטגייה שלך להיווצרות הבעיה?

כיצד את יודעת שיש לך את הבעיה? אני מנסה לרדת במשקל שלושה שבועות ושום דבר לא משתנה אני תקועה ואפילו חושבת שעליתי.

כיצד העלייה במשקל מהווה בעיה עבורך? אני נמנעת מלצאת, לקבוע תוכניות לזמן הקרוב, התקיעות במשקל עוצרת לי את החיים וההתפתחות שאני רוצה, היא גורמת לי להיתכנס בתוך עצמי.

כיצד ההתכנסות פנימה והעצירה מהווה בעיה? אם אני אמשיך כך לאורך זמן אני אפסיק להתפתח לכיוון שאני רוצה, זה מוריד לי את שמחת החיים, זה משפיע על האנרגיה שלי ועל האנרגיה של המשפחה שלי והסביבה שלי.

כיצד את עושה את זה יוצרת את התקיעות בחייך? אני קמה בבוקר, מסתכלת במראה ומתאכזבת מעצמי שאני עדיין לא נראת כמו שאני רוצה, אני אומרת לעצמי ״את עדיין לא שם, לאט לאט בזמן המתאים זה יקרה.״

כשאת צופה מראש את ההאכזבה איך נראה היום שלך? מתקדם לאט, מבולגן, לא ברור עם הרבה מחשבות בראש על אוכל, מה כדאי וממה אפשר להימנע?

האם את יכולה לייצר את הבעיה עכשיו? לייצר אכזבה כבר מההתחלה? כן בקלות, קודם אני רואה את הכישלון, אותי נשארת אותו הדבר, משכנעת את עצמי שזה יורד לאט לאט אבל לא ממש מאמינה, מנסה בכל הכוח לא לחשוב על זה אבל רק על זה אני חושבת רק מחכה לרגע שאהיה רזה והכל יסתדר.

כמה זמן המצב נמשך? האם הוא תמיד נכח בחייך?

כמה זמן יש לך את הבעיה? האכזבה מראש? אוו כל החיים

האם את זוכרת זמן שלא היתה את הבעיה? לא יודעת אני משארת שכן, אני משארת שלא נולדתי עם הרגשת האכזבה מראש.

מה קרה בפעם הראשונה שזה הופיע בחייך, אילו רגשות היו מעורבים? בגיל 4 כשניסיתי בכל הכוח לקום בבוקר למיטה יבשה וידעתי מראש שלא אצליח, הרגשתי כישלון, חוסר אונים, תסכול לא ידעתי איך לפעול אחרת, מה לא בסדר בי.

אילו אירועים קרו מאז בקשר לבעיה? ומה הקשר למצב העכשווי בחייך? המון מבחנים בבית ספר, דיאטות שעשיתי, עבודה, הגשת עבודות, עזרה לילדים, אירוח, בכל פעם שקבעתי מראש שלא אצליח, הצלחתי רק בכוח מטורף, במשמעת עצמית מטורפת או נכשלתי

ספרי לי על אחד ההורים שלך או אחים, מה הקשר בניהם למצב העכשווי בחייך? תמיד הרגשתי שאני אכזבה שלא ניהלתי את חיי כפי שהורי ציפו לא יצרתי לי קריירה, לא הייתי עצמאית, לא הרווחתי כסף בעצמי.

האם יש תכלית לבעיה הזאת? תשאלי את תת המודע שלך האם יש סיבה לשמור את הבעיה? הרגשת האכזבה מאפשרת לי אחרי הבאסה הראשונית להוכיח, מתעורר הרצון לעשות בשביל להוכיח לעולם ולעצמי שאני יכולה להצליח.

מתי בחרת לאפשר למצב הזה להיווצר? שאלי את התת מודע? בגיל מאוד קטן שאמרו לי את המשפטים ״אין לא יכולה, יש לא רוצה, אם תרצי תצליחי הכל תלוי בך״, כשהבנתי שהכל תלוי בי ואני צריכה להתמודד עם הכל לבד מהמקום שאני נמצאת, אין אף אחד שיעזור לי מלבדי, למרות שרק רציתי עזרה מבחוץ לא באמת האמנתי שאני יכולה אז עדיף לאכזב מראש שלא תהיה צפייה.

האם יש משהו שתת המודע שלך רוצה שתדעי? משהו שאם היית מקבלת הבעיה היתה נעלמת? ביטחון בי, בדרך שלי, בהצלחה שלי, שאני יכולה לבד.

האם זה סדר מבחינת הלא מודע שלך לתמוך בנו בהסרת הבעיה היום? האם זה בסדר לאפשר לך לחוות חוויה שכאשר נשלים אותה היא תהיה בלתי ניתנת להכחשה? כן ברור הייתי רוצה לא לצפות את האכזבה מראש ולפעול מתוך ביטחון במקום היסוס ואי וודאות

כאשר ניפטר מתחושת האכזבה הבעיה תיעלם? כן כאשר האכזבה תיעלם יווצר ספק שיאפשר לי לפעול בסקרנות.

מטרת השאלון היא להבין שכל אחד מתרכז בבעיה המרכזית בחייו, בעיה ספציפית אבל כשאנחנו חוקרים לעמוק אנחנו מבינים שהיא בעיה שורשית שמתפרשת על כמה תחומים בחיים וכאשר נטפל בה נאפשר להתנהגיות אחרות להתקיים בחיינו מתוך אמונות וערכים אחרים.

מוזמנים להוריד את השאלון וליווי קולי להשלמת התהליך ולהיכנס לתת המודע שלך

אם את שואלת את עצמך טוב אני יודעת מה הבעיה איך פותרים, זה בפוסטים הבאים ויחד עם זאת חשוב להבין כשהאבחון הוא מדוייק הטיפול הוא מהיר ואפקטיבי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *